Loading color scheme

Izrael i Bliski Wchód po 7/10. Spotkanie 13.11.23

Pierwsza część spotkania to panel dyskusyjny na temat sytuacji na Bliskim Wchodzie po ataku na Izrael. Osobiste doświadczenia osób, które przebywały w Jerozolimie w dniu 7 października. Historia a teraźniejszość i próba zrozumienia obecnej sytuacji. Warto rozmawiać !

Spotkanie - Izrael i Bliski Wchód po 7/10

Razem z Fundacją CHOPS zapraszamy na spotkanie pt.: Izrael i Bliski Wchód po 7/10. Jako ludzie pracujący wśród społeczności żydowskiej w Polsce i Izraelu jesteśmy głęboko wstrząśnięci obecną sytuacją na Bliskim Wschodzie i reakcją społeczeństw świata zachodniego na te wydarzenia.

Royal Rangers - wsparcie dla Izraela

W sobotę 21 października o historii Żydów, szczególnie tej związanej z naszym miastem, wierze i tradycjach tego narodu oraz o tym w jaki sposób "Jutro zaczyna się dziś"

Kaliszanie solidarni z Izraelem

Zapraszamy na spotkanie organizowane przez Hila Marcinkowska, okażmy solidarność z ofiarami niewyobrażalnego okrucieństwa. Nikt nie zasłużył na taki los, a ofiary ataku potrzebują naszego wsparcia. Czwartek 12 października, Skwer Rozmarek , godz 17:00 !

Wizyta w Izraelu - czerwiec 2023

Kolejna wizyta w Izraelu. Dzięki Pani Ilonie Dworak razem z Fundacją Bless odwiedziliśmy Instytut Polski w Tel Awiwie. Spotkaliśmy się z panią dyrektor Magdaleną Kusztal i rozmawialiśmy o możliwości współpracy.

Promocja książki pt. ,,Elity gospodarcze Kalisza''

Środowy wieczór 24 maja spędziliśmy wsłuchani w bardzo interesującą opowieści o historii naszego miasta. Okazją do spotkania była promocja książki dr Sławomira Przygodzkiego pt. ,,Elity gospodarcze Kalisza''.

Wizyta w Izraelu - maj 2023

Wróciliśmy z niesamowitego wyjazdu do Izraela. Praktycznie każdy dzień przynosił wzruszające spotkania i nową wiedzę na temat Izraela i jego mieszkańców.